extend Your senses
sitemap
cz en Lithuania
Facebook
1404042274

Snímače teploty, vlhkosti a proudění pro vzduchotechnická zařízení

 

Snímače teploty, vlhkosti a proudění pro vzduchotechnická zařízení

V posledních letech se výrazně zvyšují nároky na komfort prostředí, ve kterém bydlíme, pracujeme nebo trávíme volný čas. Z tohoto důvodu jsou čím dál častěji využívány různé typy klimatizačních jednotek nebo celých systémů, přičemž jejich správnou volbou je možné rovněž ovlivnit i úsporu energie.

Jedním z úkolů klimatizace je, v závislosti na existujících vnitřních a vnějších vlivech, zajišťovat optimální tepelnou pohodu v klimatizované místnosti. Společnost SENSIT s.r.o. se zabývá vývojem a výrobou snímačů teploty, které patří mezi neodmyslitelné prvky klimatizačních systémů a jednotek.

Hlavní zákazníci společnosti Sensit s.r.o. jsou výrobci vzduchotechnických a chladících jednotek a zároveň instalační firmy, které jsou podporovány prodejními sklady našich obchodních zástupců v rámci celé ČR, Slovenska a ostatních zemí nejen v EU.

Měření teploty v prostoru

Uvedené snímače mohou mít odporový, proudový, napěťový, digitální a frekvenční výstup. U všech snímačů je možnost zapouzdření dvou čidel a zapouzdření nestandardních čidel teploty (DALLAS, TSic, KTY, SMT aj.) Snímače řady S 110 se vyrábějí i v provedení do výbušného prostředí.

S 110

K 110

S 100

 

Měření teploty vratné vody

Snímač teploty TR 080 je vhodný pro zajištění dostatečné rychlosti reakce připojeného řídícího systému na pokles teploty vratné vody pod povolenou mez. Standardně je umísťován přímo v trubkovém sběrači vodního výměníku. Přímo na potrubí lze připevnit tzv. příložné snímače teploty Sensit řady S 140 popř. S150. Výhodou těchto snímačů je jejich snadná demontáž v případě poruchy, bez nutnosti vypuštění média. Snímače řady S 140 se vyrábějí i v provedení do výbušného prostředí.

TR 080

S 140

S 150A

Měření teploty přívodního vzduchu

Pro měření teploty přívodního vzduchu v potrubích a klimatizačních kanálech za ohřívačem je možné použít snímače s nerezovým stonkem a hlavicí se svorkovnicí. V případě provozu při nízkých teplotách mohou být snímače využívány i ve funkci protimrazové ochrany. U všech snímačů je možnost zapouzdření dvou čidel a zapouzdření nestandardních čidel teploty (DALLAS, TSic, KTY, SMT aj.) Snímače řady S 120 se vyrábějí i v provedení do výbušného prostředí. Zároveň nabízíme snímače teploty řady PTS 4x a PTS 6x jak v odporovém provedení, tak i s možností osazení programovatelnými převodníky IPAQ a APAQ.

MINI

S 120

PTS 4x a PTS 6x

Snímače vlhkosti

Snímače řady PTSV jsou určeny pro měření vlhkosti a teploty jak ve vzduchotechnice, tak i v jiných průmyslových nebo obytných prostorech. Jsou vyráběny v provedení pro povrchovou montáž nebo pro montáž do potrubí s proudovým výstupem. V kombinaci s čidly rosného bodu se používají tam, kde je nutné zabránit kondenzaci na povrchu, k zamezení kondenzace na kritických místech v zařízení nebo v budovách (vzduchotechnická potrubí, blízko ventilátorů).

PTSV 110

PTSV 120

PTSV 130

Snímače a spínače proudění

SNP a SPP

Snímače proudění jsou určeny pro kontaktní měření rychlosti proudění plynných látek. Spínače proudění jsou určeny pro spínání zátěže při dosažení nastavené hodnoty proudění vzduchu. Kombinací snímače nebo spínače proudění a středového držáku je možné použít přístroje v klimatizačních kanálech nebo potrubích s napěťovým výstupem.Rádi zodpovíme na Vaše dotazy. Prosím zašlete nám email.

e-mail: obchod@sensit.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace