extend Your senses
sitemap
cz en Lithuania
Facebook
1404042275

Snímače teploty pro regulaci vytápěcích systémů

 

Snímače teploty pro regulaci vytápěcích systémů

V období neustálého snižování nákladů spojených se spotřebou tepla při vytápění budov je velmi důležitá kvalitní regulace teploty, jejíž neodmyslitelnou součástí jsou i snímače teploty. Společnost SENSIT s.r.o. reaguje na požadavky výrobců regulačních systémů a samotných regulátorů používaných pro regulaci kotlů, krbů, krbových kamen a zabývá se vývojem a výrobou snímačů teplot tak, aby vyhovovaly zadaným aplikacím.

Hlavní zákazníci společnosti SENSIT s.r.o. jsou výrobci klasických kotlů na peletky a pevná paliva, krbových kamen, společnosti zabývající se ekologickým vytápěním a zároveň instalační firmy, které jsou podporovány prodejními sklady našich obchodních zástupců v rámci celé ČR, Slovenska a ostatních zemí nejen v EU.

Měření teploty v prostoru

Neodmyslitelnou součástí ekvitermní regulace je měření venkovní (S 110) teploty a zároveň měření teploty interiéru (S 100). Na základě měření této teploty je nastavována teplota vratné vody. Regulace tímto způsobem zohledňuje i cizí tepelné vlivy jakými jsou: oslunění, teplo uvolňované v kuchyni při vaření apod.

S 110

K 110

S 100

Měření teploty vratné vody

Příložné snímače

Ponorné snímače

K regulaci teploty vratné vody lze využít příložné snímače teploty s hlavicí nebo
s kabelem nebo ponorné typy ať už v kombinaci s jímkou, středovým držákem nebo typ zajišťující rychlou odezvu. Kvalitní údaje o teplotě pak mohou regulovat teplotu topné popř. vratné vody.

 

Snímače teploty kouřových plynů a spalin

TR XX

V závislosti na teplotě spalin lze stanovit tepelnou bilanci kamen a zároveň se nabízí možnost regulace přívodu vzduchu. Jeho používáním můžeme jednoduše kontrolovat spalovací proces a redukovat tak riziko přetopení kamen a případné vznícení sazí v komíně. Snímače teploty Sensit jsou konstruovány, aby docházelo k přímému měření teploty spalin odcházejících do komína.

 

Regulační systémy

Ve spolupráci s výrobci regulačních systémů naše společnost připravila odpovídající snímače teploty ať už v sadě pro kompletní ekvitermní regulaci nebo„jen“ jednotlivé typy vhodné pro měření teploty vody v potrubí pomocí ponorných snímačů nebo„příložným systémem“.

Základem je vždy měření venkovní teploty (řada S110), kdy snímače teploty SENSIT jsou vzhledem ke své konstrukci kvalitním indikátorem teplotních změn. Rovněž lze velice kladně hodnotit příložné snímače teploty jejichž konstrukce zamezuje vlivu okolní teploty a díky kvalitnímu provedení minimalizuje chyby měření.

 

 

 Rádi zodpovíme na Vaše dotazy. Prosím zašlete nám email.

e-mail: obchod@sensit.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace